Kosmetické přípravky na léto

Pozor na letadlo

Nejprve začněme přípravou na cestu k moři. Chápeme, že chcete i na pláži být krásná a stát se středem pozornosti. Cestujete-li autem, autobusem nebo vlakem, můžete si s sebou sbalit cokoliv. Pozor ale na cestu letadlem. Pro obsah zavazadel platí striktní pravidla a ledacos s si zabalit nesmíte. Problém nastává s jakýmikoliv tekutými kosmetickými přípravky, a to pokud jsou v balíčcích přesahujících svým objemem 100 mililitrů. Zakázány jsou aerosoly a další potenciálně výbušné látky. A na palubu letadla si v příručním zavazadle také nesmíte vzít všechno.

Takže ideální je ještě před cestou si zkontrolovat, co máte a co je povolené.

Kosmetika na pláž

Léto je pro kvalitní kosmetiku asi tím nejnáročnějším obdobím. Slunce, které ostře pálí, z vás vytáhne tolik potu, že tomu ani sami nebudete věřit. Jen některé kosmetické přípravky přitom potu odolají. Základem by měl být antiperspirant, případě deodorant (první jmenovaný je ale výhodnější variantou). Budete-li se pohybovat venku, je nutné myslet na ochranný krém proti slunci, a to ideálně s UV faktorem 50 (ale i 30 a víc se počítá). Budete-li se koupat, vezměte raději voděodolný opalovací krém.

Výhodné je mít také speciální mléko po opalování. Pokud byste se náhodou spálili, mějte po ruce přípravek na spáleniny od slunce. A co se týká líčidel, tak vybírejte ta voděodolná, ať vám aspoň chvíli vydrží. V kombinaci s opalovacím krémem ale leckdy může být problém vůbec si je na tvář nanést.

Letní krémy

Kromě opalovacího krému či krému po opalování byste ani v létě neměli zapomínat na běžný pleťový či tělový krém. Ten by ale měl být jiný než ten, co používáte v zimě. Na léto se doporučuje „lehčí“ krém, který není tak hutný. Pokožka totiž nepotřebuje tolik výživy jako při zimních mrazech, ale zato touží po řádné a pravidelné hydrataci. Takže kupujte přípravky, které hodně zvlhčují.

Máte-li pocit suché pleti, aplikujte krém častěji. Případně využijte hydratační masku nebo sérum.

Péče o rty

V letních dnech je potřeba více se starat o vaše rty, protože i ty rychleji vysychají. A suché rty jsou velmi nepříjemné. Ideální je pořídit si balzám na rty, který má hydratační účinky. Leckteré balzámy i jemně barví, takže mohou nahradit i rtěnku. A mnoho z  nich má dokonce také UV filtr, takže jsou na letní dny jako dělané – a vaše rty se budou mít jako v bavlnce.

V létě nepotřebujete mít výrazně namalované rty, pokud nevyrážíte na párty. Totéž platí o líčení očí – přes den, na výlety nebo na pláž vám plně postačí voděodolná řasenka. Odvážnější líčení volte až na letní párty.

Přečtěte si také Když mazlíček zestárne nebo Blefaroplastika

Fotografie