Už nemůžete dál? Masáž vám dodá novou energii

Pomoc pro bolavá záda

Sezení se možná brzy stane zhoubou lidstva. Řada z nás má sedavý životní styl, a to nejen kvůli typu zaměstnání – v sezení a povalování pokračujeme i doma. Není divu, že tím trpí naše kondice, ale ze všeho nejvíc to dopadá na naše záda. Ta čas od času bolí čím dál víc lidí. Zájemců o fyzioterapii rychle přibývá a vypadá to, že naše páteř je o desítky let starší než my sami. Ale trable s bolavými zády můžete řešit i jinak než s pomocí lékařů – ideální je pravidelně chodit na masáž, která vám může výrazně pomoci.

Různé techniky

Masáž není jen taková ta klasika, kdy k vám přijde masér a začne vám záda hníst tak, že vás pak bude naopak všechno bolet. Masáží existuje mnoho druhů a každý problém může vyřešit jiný typ. Ideální je ještě před začátkem se domluvit s pracovníkem salonu, co vás nejvíc trápí a s čím byste potřebovali pomoci. Masírovat se přitom nemusí zdaleka jen záda, ale skvělá je třeba i masáž nohou, šíje a tak dále. To vše vám může pomoci cítit se lépe a zbavit se bolesti i nepříjemné tíže těla.

Masáž jako relax

Masáže mají prokazatelné zdravotní účinky. Když na ně chodíte pravidelně, začnou se pozitivní výsledky ukazovat velmi brzy. Ale můžete chodit na masáž, i když vás nic nebolí a netrápí. Zajdete si tam zarelaxovat, nabrat nové síly, uklidnit se a uvolnit. Do života pak vejdete znovu plní sil, s novým odhodláním, s vervou a energií. A jelikož relaxace je v dnešním uspěchaném světě téměř povinnou záležitostí, abychom se z toho všeho nezbláznili, je ideální chodit na masáž nebo podobné procedury s železnou pravidelností.

Druhy masáží

Nikdy jste na masáži nebyli a láká vás to? Možná ale přemýšlíte, jak si z nepřeberné nabídky technik vybrat tu, která pro vás bude nejprospěšnější a nejpříjemnější. Může jít o běžnou zdravotní masáž, která spĺouží převážně k regeneraci těla. Existuje lymfatická masáž, která má pomoci rozproudit mízu v lymfatickém systému a tělo se díky tomu lépe zbavuje škodlivin. Nebo je tu relaxační masáž, při které se uklidníte a uvolníte. Existuje také reflexní masáž, která se zaměřuje na nohy a tamní reflexní body. Speciálním druhem masáže je takzvané baňkování, kdy se na kůži přikládají nádobky s teplým vzduchem. Zajímavá je třeba i těhotenská masáž, která přesně vyhoví potřebám těhotných žen. A stejně tak existuje poporodní masáž, která je opět určena specifické skupině žen ke zlepšení jejich psychického stavu i kondice. A nesmíme zapomenout na velmi oblíbenou masáž lávovými kameny, která je příjemná a řada žen si ji naprosto zamilovala.

Přečtěte si také Skoncujte s bolestí zad nebo Jste líní? Cvičte vleže

Fotografie