Jste líní? Cvičte vleže

Zmáhá Vás únava, ale přesto byste se sebou rádi něco udělali? Zkuste cviky vleže. Přijdou vám vhod, i pokud například celý den stojíte nebo chodíte a bolí vás nohy, takže nezvládáte trénink vestoje. Jediným požadavkem je, převalit se jakýmkoliv způsobe z postele či gauče na zem a můžete začít cvičit. Vhodné je použít nějakou podložkou a gymnastický míč, nebo alespoň polštář.

Potřebujete-li posílit šikmé břišní svalstvo i vnitřní svaly, můžete zkusit cvičit vleže na zádech s nohama položenýma na míči. Stehna jsou při cviku opřená o míč a břicho je po celou dobu stažené, aby pohyb vycházel stále z břišních svalů a byl kontrolovaný.

Na břišní vnitřní svaly je vhodný cvik zvedání mírně pokročených noh a pánve. Pro posílení břišních vnitřních svalů se hodí i předávání velkého míče v leže na zádech. Důležité je mít po celou dobu cvičení tak, aby se celou plochou dotýkali podložky.

Co vás ale překvapí, tak i nohy se dají cvičit v leže. Lehněte si na bok, hlavu si můžete podepřít rukou. Poté narovnejte horní nohu, špičku přitáhněte k holeni. Nohu s výdechem plynule a silou zvedejte tak, abyste cítili vnější stranu hýždě. Důležité je odcvičit minimálně 20 opakování.

Zdroj:http://www.novinky.cz/zena/375227-jste-lini-cvicte-vleze.html