Skoncujte s bolestí zad

Bolí Vás záda? Nejste sami, koho bolí záda. Ve svém životě se s bolestí zad setkalo téměř 80% lidí. Důležité je bolest ale aktivně zvládat a ne jen pasivně trpět.

Nejemnější počet lidí s bolestí zad, jsou lidé, kteří trpí bolesti zad způsobenou onemocněním páteře. Většinou trpí bolestí zad lidé následkem špatných životních návyků při práci a v běžném životě. Většina bolesti je pak vyvolaná hmatatelně zatvrdlými body v okolí páteře, ze kterých se bolest rozšiřuje.

Bolest je spuštěna především při zvýšeném střesu, nebo při přemíře zatížení. Dalším důvodem pak bývá špatné držení těla, kdy svalstvo v oblasti páteře je ochablé a neposkytuje dostatečnou oporu.

Bolest ale může způsobit nesprávné zvedání těžkých předmětů. Nebo prostydnutí. Akutní bolest často zmizí sama, důležité je i přes bolest zůstat v pohybu. Není to snadné, ale ležení v posteli může bolest ještě zhoršit. Je tedy důležité na bolest nemyslet a snažit se dělat obvyklé činnosti, jako každý den. Jen je dobré se vyhýbat dlouhému sezení, takže kino či divadlo je lepší vynechat.

Pomoc od bolesti zad lze cvičením a teplem ve spojení s vhodnými léky. Osvědčili se různé lázně s extrakty s bylinek, nebo i horká sprcha s opatrným protahováním. Důležité je dbát na pravidelný pohyb, tak aby nedocházelo k ochabnutí svalstva. A hlavně soustředit se na držení těla a správné zvedání těžkých břemene.

Zdroj: http://www.mezizenami.cz/zdravi/skoncujte-s-bolesti-zad.