Pokojové rostliny, které vám doma čistí vzduch

Víte, že vzduch, který máte v ložnici, může být mnohem stejně špinavý, jako vzduch venkuUrčité množství toxických zplodin uvolňují stavební materiály, ze kterých je postaven váš dům, toxiny na nás útočí z nábytku, podlah, čisticích prostředků, toxický je cigaretový kouř, ale třeba i výpary z tiskáren. Nemusíte ale hned investovat obrovské částky do čističek vzduchu, vzduch dokážou pročistit i některé rostliny. Níže představíme některé z nich.

Chrysantema (Chrysantheium morifolium)

Tyto barevné květiny zná každý. Díky své barevnosti nejen prozáří interiér, ale navíc i pročistí vzduch od benzenů. Musíte, je ale umístit na světlo, ideálně na okno s přímým slunečním svitem, tak aby mohli nádherně kvést.

Gerbera Daisy (Gerbera Jamesonii)

Gerbery dokážou ze vzduchu odfiltrovat trichloretylen, který si s sebou můžete přinést třeba i z čistírny oděvů. Dokážou odstranit i benzeny, které jsou obsažené v náplních inkoustových tiskáren. Stejně jako Chryzantémy, tak i Gerbery je dobré umístit na světlo.

Aloe vera

Sukulent Aloe vera je mnohdy nazýván zázračným Aloe vera dokáže odstranit ze vzduchu formaldehydy a benzeny, navíc má i léčebné účinky. Často ji můžeme nalézt v krémech, mastičkách. I Aloe vera vyžaduje slunné místo.

Existují, ale i další druhy rostlin, které dokáží vzduch pročistit, namátkou jsou to ještě například: Zelenec, Tchýnin jazyk, nebo Fíkus malolistý. Stačí tak jen nakoupit rostliny a věnovat jim pravidelnou péči a Váš vzduch bude čistý.

Zdroj: http://www.tadyjemoje.cz/10-pokojovych-rostlin-ktere-vam-doma-cisti-vzduch/#.ViNqf2vDvEA.