Bolí vás záda? Vyměňte svou matraci za novou!

Máte problémy s bolestí zad, která znepříjemňuje vaše každodenní činnosti? Tento problém se dá vyřešit skutečně jednoduše. Na vině totiž může být nekvalitní matrace a rošt vaší postele. Důvodem vašich bolestí je nerovnoměrné rozložení těla, kvůli kterému nedochází k dostatečné opoře páteře a uvolnění zádových svalů. Kvalitní spánek a úlevu od bolestí vám může tudíž zajistit výměna matrace a postelového roštu. Jak vybrat matraci, která vám zajistí požadovaný komfort?

Pokud chcete zakoupit skutečně kvalitně vyrobenou matraci, nehledejte v supermarketech. Spolehněte se raději na specializovanou prodejnu, která si na kvalitních výrobcích zakládá. Navíc se můžete o vhodném výběru poradit s odborným personálem, který se v nabízených produktech dobře vyzná.

Vybírejte matraci, která nebude ani příliš měkká, ale ani tvrdá. Pokud máte možnost si ji vyzkoušet, rozhodně se tomu nevyhýbejte a zkuste v ní alespoň pár minut ležet.

Materiálů a možností je dnes při výběru opravdu mnoho, stále populárnější se však stávají matrace ze studené pěny. Tento druh matrací disponuje především svou pružností, a tudíž i přizpůsobením se lidskému tělu, díky čemuž tedy dochází k dostatečné opoře a uvolnění svalů. Zlepší se tak kvalita vašeho spánku a po probuzení se budete cítit mnohem více odpočatí, než tomu bylo dříve. Studená pěna se také velmi dobře přizpůsobuje aktuálním teplotám, což znamená, že vám zajistí příjemný spánek v kterémkoliv ročním období.

Abyste se však bolestí skutečně zbavili, nezapomeňte taky na výměnu roštu. Správně vybraný rošt podpoří vlastnosti matrace a může prodloužit i její životnost. Lamelové rošty jsou vhodné téměř pro všechny druhy matrací. Umožňují také nastavení tuhosti, což je pro pohodlný spánek velmi důležitým aspektem. K úplnému odstranění bolestí krku a zad vám může pomoci také anatomický polštář.