Péče o krásné vlasy krok za krokem

Vlasy o Vás prozradí mnohem více, než si myslíte. S unavenými, matnými a roztřepenými vlasy budete působit stejně utrápeně jak ony budou vypadat. Naopak s krásnými zdravými a lesklými vlasy budete vypadat mladší a veselejší. Nevěříte? Zkuste vyzkoušet několik rad a uvidíte sami.

Péče o vlasy není žádný složitý proces, proto nemusíte trávit celé dny v koupelně. Možná jen děláte pár chyb, které si ani samy neuvědomujete. Není potřeba měnit své každodenní zvyklosti, stačí si jen vlasů více všímat. Existuje několik rad, které na sebe navazují krok za krokem.

Tipy pro krásnější a zdravější vlasy:

Kartáčování vlasů – pokud si každý den vlasy pročešete, výsledkem jsou hebčí a lesklejší vlasy. Používejte hřebeny, které jsou šetrné k Vám i Vašim vlasům. Nejlepší jsou kartáče z přírodních štětin. Jsou sice dražší, ale výsledky stojí za to.

Péče o suché konečky – před každým umytím aplikujte do konečků vlasů regenerační kúru, nechte působit 5 – 10 minut.

Mytí vlasů – pořádné promasírování hlavy ke kořínkům dodají vlasům potřebné živiny. Po každém umytí spláchněte vlasy studenou vodou, vlasy pak budou zdravější a lesklejší.

Používání kondicionéru - používání regeneračního kondicionéru povzbuzuje přirozenou regeneraci suchých a poškozených vlasů. Jestli jsou vlasy zničené, aplikujte alespoň 1x týdně masku nebo regenerační kúru.

Sušení vlasů – foukáním vlasů příliš horkým vzduchem může docházet k jejich poškozování. Nejlepší je, když vlasy pořádně vysušíte ručníkem a fénujete studenějším vzduchem.

Nebojte se zastřihnout roztřepené konečky. Návštěvou kadeřníka nic nezkazíte, naopak Vám velmi prospěje. Vlasy se ozdraví a nový tvar účesu prospěje nejen vlasům. I nepatrné zastřihnutí konečků se projeví na celkovém vzhledu. Navíc pokud budete o vlasy správně pečovat, můžete tak předejít neustálému třepení konečků.