Jaké krémy si pořídit na zimu?

Zima už pomalu, ale jistě přichází. Venku už se teploty přibližují mrazu, zatímco doma je krásné teplo. Takové rozdíly teplot ale škodí pokožce. To navíc není vše. Při teplotách pod osm stupňů Celsia přestávají plnit svou funkci mazové žlázy, a pokud ochranná vrstva mazu není dostatečná, suchý chladný vzduch pak pokožku ještě více vysušuje. Při přechodu do tepla pak dochází k překrvení, protože při nízkých teplotách dochází k zpomalení průtoku krve v kůži, kůže zrudne a dochází k viditelnému popraskání drobných žilek.

Neměli bychom tak zapomínat na pravidelnou hydrataci pokožkyKrémy vhodné pro zimní roční období mohou všechna rizika snížit, pokožka vypadá zdravě, nedochází k vysušení, napnutí, popraskání a podráždění.

Oblíbené je v zimě používání nočních krému i přes den. Vyzkoušet ale můžete i zimní krémy a balzámy s obsahem čistého včelího vosku a rostlinných olejů, například olivového, arganového, mandlového nebo kokosového. Za zkoušku stojí i stoprocentně čisté bambucké máslo či alespoň nějaký krém s jeho vyšším obsahem.

Zapomínat by každý neměl ale i na jiné části těla. V zimě trpí například i rty a ruce. Na ruce jsou nejlepším pomocníkem rukavice a občasné promazání hydratačním krémem. Rty ocení výživný balzám na rty.

Zdroj:http://www.budkrasna.cz/magazin/145-jake-kremy-si-poridit-na-zimu/