Jak na běhání v horku

Co dělat když venku panují teploty, které vybízí spíše k plavání ve studené vodě než k běhu? Jednoduchou radou je počkejte až se ochladí. Co ale dělat, když je na podobná horka naplánován třeba závod, důležitý, trénink, jakákoliv důležitá akce?

Důležitý je samozřejmě především pitný režim. Správný pitný režim zajistí organismu dostatečnou hydrataci, kterou v těchto parných dnech velmi potřebuje. Příjem tekutin v těchto horkých dnech by se měl pohybovat lehce kolem 4-6 litrů a to nejlépe neslazených tekutin, tedy vody.

Důležitý i je i správný výběr oblečení. Na léto je vhodná lehčí závodní obuv poskytující především dostatečné větrání. Vyplatí se i ponožky s funkčního materiálu, které odvádí pot a tím ochlazují. Vhodným doplňkem jsou sluneční brýle, které chrání oči a kšiltovka, která dokáže ochránit hlavu před přehřátím.

Důležité je vzít v potaz i intenzitu výkonu, vzhledem k počasí. Nemělo by se v takovýchto teplotách jít do přehnaného rizika, které by mohlo způsobit zdravotní komplikace, výkon by se raději měl podřídit aktuálně panujícím podmínkám.

Důležité je držet se svými pocity. Budete-li, cítit neznáme pocity, nevolnost, křeče. Je lepší to vzdát a zamířit do stínu, pomale se zklidnit a doplňovat tekutiny. V případě problémů vyhledat lékařskou pomoc.

Zdroj: http://behame.cz/3488/jak-na-behani-v-horku-dulezite/.