Chcete zhubnout a napravit si záda? Zkuste powerjógu z pohodlí domova

Chcete zhubnout, ale do posilovny chodit nechcete? Toužíte po protažení, ale jóga Vás uspává? Pak je pro Vás tím pravým řešením powerjóga. Powerjóga zahrnuje i různé principy moderní fyzioterapie a je tak výbornou volbou nejen na protažení a posílení svalů celého těla, ale také na odstranění problémů s bolestmi zad.

Dle výzkumu působí powrjóga příznivě i na vnitřní orgány – kardiovaskulární a dýchací systém, usnadňuje odstraňování odpadních látek z organismu. Pomáhá srovnávat hladinu hormonů a tím udržovat rovnováhu v těle. A každá navíc ví, že pravidelný pohyb zlepšuje fyzickou i duševní pohodu.

Základem powerjógy, je stejně jako u klasické jógy dýchání. Správná technika dechu by měla směřovat z bránice, nikoliv z břicha, jak tomu u většiny bývá. Dechové funkce ovlivňují nejen většinu fyziologických pochodů v našem těle, ale také naši psychiku.

Jakmile zvládnete techniku dechu, je načase začít s pozdravem slunci. Pozdrav slunci je  dynamická sestava, kterou se můžete třeba rozpohybovat a probrat po ránu a přitom nezabere moc času. V Indii se říká, že by každý měl zvládnout v den svých narozenin tolik pozdravů slunci, kolik je mu let. Na internetu je možné najít spoustu návodu jak na to.

 

Zdroj: http://ona.idnes.cz/powerjoga-hubnuti-cviceni-bolest-zad-ds9-/zdravi.aspx?c=A150910_221404_zdravi_haa