Proč je dentální hygiena tolik důležitá

Proč je dentální hygiena tolik důležitá

Také vás váš zubař nebo vaše zubařka poslali na zubní hygienu, ale vy přemýšlíte, jestli tam vůbec jít? Jestli investovat další peníze do svého chrupu? Pak věřte, že byste je rozhodně měli poslechnout. Dentální hygiena není pouze módní záležitost poslední dekády. Je to velmi důležitý preventivní výkon, který vás zbaví zubního kamene, povlaku na zubech i dalších nečistot, které v ústní dutině zkrátka nemají co dělat. Právě díky těmto úkonům se značně redukuje množství bakterií ve vašich ústech a tím se snižuje riziko nejen infekce, ale i parodontitidy. Navíc také přispívají k prevenci tvorby zubního kazu, protože i ten pochopitelně způsobují bakterie.


Pro své zdraví a pro svůj přirozeně krásný chrup byste tedy dentální hygienu měli navštívit zhruba dvakrát do roka. Protože ani v případě, že používáte mezizubní kartáčky, nitě i jednosvazkové kartáčky na zuby, tak efektivita čištění především u zadních zubů není tak velká, jak bychom si všichni přáli. Setkání se zubním hygienikem či zubní hygieničkou vás navíc může podpořit v pravidelné péči o zuby. Zhodnotí, jak se o svůj chrup staráte a případně vám pomohou zlepšit techniku čištění.


Taky chcete mít zářivý a zdravý úsměv? Pak je tu pro vás zubní hygiena Brno Stomatologie Erbenova. Objednejte se ještě dnes. Prevence je ve stomatologii tím nejdůležitějším způsobem, jak eliminovat zubní kazy a další problémy s dutinou ústní. I tato dentální hygiena v Brně vám v případě pravidelných návštěv zajistí zdravější chrup. Pomohou vám předejít nejen zubním kazům, ale také zánětu dásní a paradontóze. Pokud se u vás již podobné onemocnění začalo rozvíjet, díky vyšetření v rámci návštěvy zubní hygieny, to může být včas odhaleno a úspěšně léčeno. Díky tomu se můžete vyvarovat komplikacím, bolestem i pozdějším finančně náročným zákrokům u zubaře. Nezáleží na tom, kolik je vám let. Na dentální hygienu ve Stomatologie Erbenová se můžete objednat kdykoliv. Provedou péči o váš chrup, upraví vaši techniku čištění, pomohou vám s výběrem kartáčku a s výběrem ideální velikosti mezizubního kartáčku ale i s volbou přípravků pro péči o vaši dutinu ústní.

Zarezervujte si svůj termín ještě dnes.

 

 

Fotografie