Hydratace pleti – správný směr nebo reklamní tah?

Každý typ pleti má svá specifika, co se jeho údržby týče. Mastná pleť potřebuje jemně odmastit, suchá naopak dodat lipidické složky. Problematická ošetřit a citlivá nedráždit zbytečnými přidanými látkami. Mladou pleť do jistého věku stačí čistit a chránit proti sluníčku, zralá pleť vyžaduje téměř vždy určitý stupeň alchymie. Jedno mají ale všechny typy pleti společné v jakémkoli věku. Potřebují dodat a uzavřít vlhkost, tedy hydratovat. Zdá se vám to zvláštní? Proč bychom měly hydratovat mastnou pleť? No přece proto, že jí přebývá maz, nikoli vlhkost.

Vlivem vnějších podmínek, nevhodného životního stylu a také stárnutí, se v naší pokožce zpomaluje tvorba kolagenu, což je bílkovina, které vděčíme za pružnost pleti. I kolagen můžeme pleti dodat šikovně zvolenou kosmetikou nebo stravou. Do jistého věku však stejnou službu prokáže právě hydratace. Voda tvoří 60% našeho těla, vyplňuje buňky a jako rozpouštědlo zajišťuje stálé prostředí pro všechny chemické reakce, které v nich probíhají. Velmi důležitá je také její schopnost udržovat stálou teplotu v buňkách, to díky její vysoké tepelné kapacitě. Je to jako u kytek. Když je nezaléváte, budou uvadat, ať uschnou. Dobře hydratovaná pleť je vypnutá, buňky naplněné vodou jsou krásně baculaté, což vede k mladistvému a zdravému vzhledu pokožky.

Teď, když už víme, že hydratace je důležitá, si pojďme povědět, jak na ni. Na trhu existuje mnoho výrobků s hydratačními složkami. Je však dobré vybírat takové, které mají ve svém složení ještě něco navíc. Nejčastěji používanou látkou v hydratačních pleťových krémech a sérech je kyselina hyaluronová. Je to velký zázrak. Přírodní látka, která na sebe váže neuvěřitelné množství vody, kterou v pleti udržuje, a postupně uvolňuje, je to pravé pro každý typ pleti. V pleťových krémech bývá nižší koncentrace této kyseliny, v sérech pak mnohem vyšší. Přesto je vhodné používat oba typy výrobků, protože kyseliny hyaluronové není nikdy dost. Navíc se vyskytuje v různých formách a každá má trochu jiný mechanismus působení. Jestli jsme vás přesvědčili o prospěšnosti hydratace, směle do toho. Vyberte si hydratační péči od své oblíbené značky a užívejte si svou báječně vypadající hydratovanou pleť každou minutu.